Loodusmatkad Eestis

Pakume erinevaid võimalusi aktiivse puhkuse veetmiseks Ahja jõe maastikukaitse vööndis ja sellelega piirneval alal:

1. Hommikune jäälinnu vaatlus

Tsuba talu kaldapealselt on võimalik jälgida selle kirju sulestikuga linnu tegemisi ja toimetamisi, sest suveperioodil lendab lind mitmeid kordi päevas mööda Ahja jõge Tsuba liivapaljandite vahel, et oma poegadele toitu otsida.
Tsuba pael asuval pingil või vaateplatvormil mugavalt laua taga istudes on võimalik väikese seltskonnaga vaadelda jõge ja jäälinnu tegemisi, nautides samal ajal hommikukohvi või taimeteed. Umbes 30 meetri kauguselt ei häiri me jõe kohal toimetavat lindu – peab olema vaid kannatust ja aega, et nautida ümbritseva looduse ilu ja võlu. Võimalik kasutada binoklit. Hinnad: täiskasvanud 10 eur ja perepilet 30 eur (2 tk ja max 3 last)

2. Liivapaljandid ja muistendid Ahja jõe ürgorus

Matk Ahja jõe kallasrada mööda , et tutvuda Kuradikoopa ja teiste Ahja ürgoruga  seotud muistenditega. Matka pikkus ca 3 km. Tsuba talust liigume Kuradikoopa juurde ja sealt mööda kallasrada Valgemetsa poole. Tsuba talu maade piiresse jääb kaks paed 18 m Tsuba pae ja veidi madalam Kiviniidu pae.
Esimene asub jõe paremal kaldal ja teine vasakul kaldal ja hästi nähtav niidult. Tsuba pae juures on liigendatud uhteorg, kus varem asus koobas. Seda koobast aeti segamini Kuradikoopaga. Kahjuks on nii Kuradikoobas kui Tsuba koobas sisse vajunud. Selgelt on näha nii erosioon kui kliimasoojenemine. Hinnad: täiskasvanud 10 eur ja perepilet 30 eur (2tk ja max 3 last)

3. Matk Valgeroo rabas 1,9 km matkajuhiga

4. Tatra kasvatamine ja töötlemine ja võmalusega kaasa osta tatra kruupi, tangu, mannat ja erinevaid tatrajahusid.

Tsuba talu on tatrakasvatuse talu ja meil kasvatatakse 16 ha mahetatart juba 11 aastat. Talus on ka kõik võimalused, et mahetatrast toota kruupi, tangu, peentangu, mannat ja mitmesuguseid jahusid: täisterajahu, püüli ja musta jahu (tatra kestadega). Siin saab selgeks kuidas tatar põllul kasvab ja miks on vaja vaheaastaid põllu mullastiku taastumiseks ja mis sellel vaheaastal põllul kasvab. Külastuse hinnaks täiskasvanu 10 eur ja perepilet 30 eur.